globus

Mechanické systémy

V rámci dodávek bezpečnostních systémů, zajišťuje firma SKS s.r.o. i dodávku mechanických zábranných prostředků:


Bezpečnostní systémy dveří

Účel instalace bezpečnostních dveří je v zásadě dvojí:

  1. Znemožnit, nebo alespoň v maximální možné míře ztížit vniknutí pachatele do chráněného prostoru, s cílem ochránit osoby, nebo věci, před újmou, nebo zcizením
  2. Splnit zákonné, bezpečnostní, či jiné technické předpisy, které dnes musí každý brát na zřetel

V souladu s těmito požadavky dochází ke kombinování technických vlastností dveří - bezpečnostní jsou i protipožární, mohou být i neprůstřelné, fungují jako tepelné rozhraní, omezují pronikání hluku, při zatěsnění snižují prašnost uzavřeného prostoru.


Mříže

V některých případech je nutné zajistit průlezné otvory. Jedná se především o okna a dveře. Bezpečnostní mříže dodáváme s certifikátem NBÚ pro příslušný stupeň utajení.

Mříže se dělí na tři základní typy:

  • mříž pevná
  • mříž otvírací
  • mříž nůžková

Povrchová úprava mříží je ekologická vypalovací prášková barva. Všechny druhy mříží dodáváme včetně instalace a případných stavebních prací.


Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie jsou vrstvené polyesterové čiré fólie se speciálně vyvinutou vrstvou lepidla aktivovaného tlakem. Jsou určeny pro ochranu prosklených ploch proti zlodějům, vandalům, teroristům, nebo kde hrozí nebezpečí poranění o sklo.

Poskytují odstupňovanou ochranu před poraněním při nárazu do skleněné plochy, protože udrží úlomky skla po hromadě. Jsou vhodné pro ochranu skleněných výplní dveří, přepážky, skleněné plochy ve schodištích, okna a balkónové dveře ve vyšších patrech, střešní okna a pod. Novinkou jsou ochranné fólie s úpravou proti grafitům o tloušťce 150 µm.


Trezory

Dodávané trezory jsou vyrobené z kvalitní oceli a ohnivzdorného materiálu. Dveře jsou opatřeny "zášlehovou hranou", čímž je zabezpečena ochrana uzamčených věcí nejen před zcizením, ale i před ohněm. Ochranu lehčích trezorů je možno účinně zvýšit připevněním ke stěně či podlaze. Trezory mohou být na přání zákazníka vybaveny jedním nebo dvěma zámky, a to mechanickými kódovými, elektronickými kódovými nebo klasickými jednoduchými či zdvojenými. Vnitřek trezorů může být vybaven uzamykatelnou skříňkou nebo šuplíkem, případně pouze demontovatelnými policemi. Trezory je možno dodatečně vybavit variabilním vnitřním vybavením.


Skartovače

Při výběru skartovacího stroje je nutné, abyste si vybrali stroj, který odpovídá Vašim požadavkům. Ke správnému výběru slouží několik hlavních parametrů, které je třeba sledovat:

  • Velikost odpadu (šíře řezu). Tento údaj přímo souvisí se stupněm utajení, ovlivňuje i počet listů, které stroj může zpracovat. Skartovaný odpad může být ve formě proužků nebo částic
  • Stupeň utajení. Běžně se používá stupnice dle DIN 32757-1 s pěti stupni utajení. Stupeň 1 má nejmenší utajení, stupeň 5 nejvyšší. Běžné skartovací stroje se vyrábí ve stupni 2 - stačí pro běžné potřeby uživatelů. Stupeň 3 má již takové utajení, že běžnými prostředky nelze skartovaný materiál sestavit do čitelné podoby. Pro potřeby vysokého zabezpečení slouží stupeň č. 4 - může být částečně sestavitelný jen s použitím špičkových technologií. Stupeň 5 je stoprocentně nesestavitelný. S použitím vyšších stupňů utajení klesá kapacita řezu strojů
  • Kapacita řezu (max. počet listů zpracovávaných najednou)
  • Šíře předlohy (velikost vstupu) - určuje formát papíru, který může stroj zpracovat
  • Kapacita zásobníku. Výrobci skartovacích strojů volí objem zásobníku tak, aby odpovídal očekávanému využívání stroje. Příliš velká nádoba zbytečně zabírá prostor a zvyšuje cenu stroje, příliš malá nádoba snižuje komfort obsluhy, protože je nutné zásobník často vyprazdňovat. Doporučujeme zákazníkům zohledňovat při výběru stroje i tento parametr

CERTIFIKÁTY NBÚ

Naše firma zajišťuje k vybraným typům skartovacích strojů certifikát NBÚ ČR potvrzující ověření a schválení způsobilosti technického prostředku pro použití k ochraně utajovaných informací.

Obchodní odd. +420 516 417 643, obchod[zavináč]sksblansko.cz | Servis 24 hod. tel. : +420 721 863 288, Servisní kontaktní formulář

SKS s.r.o. - Blansko

Profesionalita, promyšlenost, pružnost ... žádná kouzla.

SKS s.r.o. - Blansko

Servis

Nonstopslužba 24/7

tel.: +420 721 863 288

Vzdálená podpora
pro firemní zákazníky